dyrektor Anna Michalak Pawłowska

Pomysłodawczyni powstania Dorożkarnii. Tworzy jej profil, zespół i sposób działania a także stroną prawno-administracyjną i finansową. Tworzy również projekty dzielnicowe m.in. Festiwal Dzieci i Młodzieży Mokotowa, ogólnopolskie: Zderzenia, Festiwal Piosenki TEN TON, Festiwal Tańca SPONTAN, międzynarodowe: Lato art. w Krzyżowej (1998-), Singin is ok, Polsko Białoruskie warsztaty teatralne i taneczne, oraz polsko niemieckie warsztaty art. (1992-) oraz miejskie - Festiwal Dziecięca Stolica - Plenerowe Spotkania Dziecięcych Twórców Ruchu Amatorskiego (8 edycja).
Ośrodek Działań Artystycznych "Dorożkarnia" to autorski projekt Anny Michalak, który jest podsumowanie wszystkich dotychczasowych doświadczeń. Stara "Dorożkarnia" powstała w 1996 r. w prawdziwym przedwojennym garażu na dorożki. Nowa została zbudowana 4 lata później, jako instytucja powstała 1 stycznia 2000 r. J est to dotychczas jedyny projekt, kiedy stowarzyszeni przekształciło się w dom kultury. Jest twórcą Fundacji - "wychowanie w kulturze" i XIV Społecznego Liceum o profilu artystycznym powstałego pod opieką Akademii Teatralnej i Akademii Sztuk Pięknych... (...) Realizowała w I programie Polskiego Radia audycję Czekoladowa lista przebojów i magazyn muzyczny Rytm i melodia, a w I programie TVP programy muzyczne: Studio pod pięciolinią, Muzyczna skakanka, Dźwiękogra. Założycielka największego w Polsce dziecięcego Muzycznego Teatru PANTERA (przez 15 lat), który wychowywał kilkuset młodych warszawiaków. Przedstawienia były wystawiane m. in. na deskach teatrów: Nowego, Żydowskiego, Lalki i Rozmaitości a także Operze Leśnej w Sopocie w wielu koncertach w Sali Kongresowej, na festiwalach teatralnych w Niemczech, Na Litwie, w Gruzji, w Czechach.
Zasiada w radzie nadzorczej fundacji KRZYŻOWA dla Porozumienia Europejskiego oraz w radzie Międzynarodowego Domu Spotkań w Krzyżowej. Jest ekspertem Komisji Dialogu Społecznego przy Biurze Kultury m.st. Warszawy. Jest laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Burmistrza Gminy Warszawa Centrum oraz Tygodnika Południe. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie - Wydziału Wiedzy o Teatrze i Wydziału Zarządzani Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego.

zamknij okno